Polska Wiadomości

Narodowcy w Szczecinie zostali aresztowani za wywieszenie transparentu z napisem “Nazi German death camps not Polish”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Grupa Narodowców ubranych w koszulki z napisem „Polska dla Polaków. Polacy dla Polski” oraz „Bronimy polskich wartości”, wywiesiła na jednym ze szczecińskich mostów transparent z napisem: „Nazi German death camps not Polish” oraz rysunkiem niemieckiego żołnierza, w którego postać wpisana została swastyka, przykładającego broń do głowy klęczącego jeńca z biało-czerwoną opaską na ręce. Grupa chciała później wejść na finał „The Tall Ships Races”. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policję, a transparent aresztowano.

Jak wyjaśnił  komisarz Przemysław Kimon z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że mężczyźni wywiesili na Moście Długim transparent o „niewłaściwej treści”. Transparent przejęła policja. Na tym jednak nie koniec. Bo zdaniem policji Narodowcy publicznie eksponowali swastykę – co jest w Polsce zabronione.

Taka interpretacja działań Narodowców mocno zaskakuje, bowiem w ramach akcji „German death camps” symbol swastyki był wielokrotnie wykorzystywany do zilustrowania tego, kto w czasie II wojny światowej był oprawcą i nie budziło to żadnych zastrzeżeń. I tym razem Narodowcy nie gloryfikowali tego jednoznacznie kojarzącego się symbolu, ale piętnowali postawę niemieckich żołnierzy, przypominając prawdę historyczną o niemieckich zbrodniach wojennych. Idąc tropem myślenia funkcjonariuszy, należałoby zatem ocenzurować np. wszelkie filmy, w których pojawia się swastyka.

Źródło: pch24.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!