Wiadomości

Narasta hejt wobec katolików. Toruńskie kościoły oklejone taśmą z napisem “TEREN SKAŻONY”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Z soboty na niedzielę nieznani sprawcy dokonali ataku na kościoły w Toruniu. Bramy świątyń zostały oklejone żółto-czarną taśmą ostrzegawczą, do której przyczepiono kartkę z napisem: “TEREN SKAŻONY” – informuje Polskie Radio 24.

Podobne działania uskuteczniali kiedyś naziści. Niestety, wygląda na to, że nie brakuje obecnie ich naśladowców – ludzi, którzy kierują się w życiu nienawiścią do innych i którzy gotowi są w imię tejże nienawiści czynić zło…

Informacja o ataku pojawiła się na Facebooku, na profilu o nazwie Toruńska Brygada Feministyczna. Opublikowano zdjęcia zniszczonych świątyń, które wykonane zostały przez osobę, która jak podaje została w “niedzielę rano” została “anonimowo poinformowana” o całej akcji. Po czym “odwiedziła kilka miejsc i zrobiła zdjęcia”.

“Ewidentnie widać że Polki i Polacy mają dość tego że wszystko jest pozamykane, a kościoły są otwarte co powoduje wzrost zakażeń w środku pandemii. Przy jednym z kościołów widać było konsternację osób starszych udających się na poranną Mszę, mimo to weszli” – czytamy we wpisie (pisownia oryg. – red.).

Co więcej, autor krytykuje osoby starsze, które chciały wziąć udział w porannej mszy. “Przy jednym z kościołów widać było konsternację osób starszych udających się na poranną mszę, mimo to weszli i nawet poprawiali taśmę z ostrzeżeniem o covidzie. Cóż to za dziwne czasy…”.

We wpisie, oprócz starannie wykonanych zdjęć bram kościołów z przyklejoną żółto-czarną taśmą, opublikowane zostały także zdjęcia prywatnych osób, które przyszły do świątyń na msze.

Miejmy nadzieję, że policja się tym zajmie w sposób odpowiedni…

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!