Wiadomości

Narasta fala antypolonizmu w Izraelu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jonny Daniels poinformował na Twitterze, że w Knesecie złożono projekt nowej ustawy, która ma stanowić odpowiedź na nowelizację polskiej ustawy o IPN.

Według „The Jerusalem Post”, projekt ustawy został złożony zarówno przez polityków koalicji rządzącej, jak i opozycji, w tym Yaira Lapida, który kłamał, że jego babcia została zamordowana przez Polaków, przy czym kłamstwo to zostało szybko zdemaskowane..

W projekcie zapisano, że zaprzeczanie lub minimalizowanie zaangażowania pomocników i współpracowników nazistów będzie również przestępstwem.

– Wielu Polaków i wielu innych słyszało, wiedziało i pomagało w nazistowskiej machinie eksterminacji – bredził Itzik Shmuly.

– Polska próba przepisania historii i zamknięcia ust ocalałych z Holokaustu jest szokująca i nikczemna. Nie pozwolimy współpracownikom ukryć się za nazistami i zaprzeczyć ich historycznej odpowiedzialności – wściekle atakował.

Nasuwa się tu smutna konstatacja, że stronę izraelską niewiele tak naprawdę obchodzi pamięć o Holokauście i prawda o tych strasznych wydarzeniach…

Polecamy:

TVP Info pyta, czy byli Żydzi sprzedający Żydów

/wk, wpolityce.pl, twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!