Wiadomości

Napaści seksualne w sylwestra w Austrii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Austriacka policja prowadzi dochodzenie w sprawie bezprecedensowej liczby skarg o napastowanie seksualne, do którego doszło w sylwestrowy wieczór w stolicy Tyrolu Innsbrucku. Lokalna policja informuje, że skargi wniosło 18 kobiet.

 

– Kobiety twierdzą, że zostały otoczone przez grupę dziesięciu mężczyzn podczas sylwestrowej zabawy na głównym placu w Innsbrucku, gdzie zgromadziło się 25 tys. ludzi – oświadczył Ernst Kranebitter z lokalnej policji.

 

Funkcjonariusz podkreślił, że wcześniej nie dochodziło do takich sytuacji. – Sprawcy tańczyli wokół ofiar i nagle rzucili się na nie, chwytając za piersi lub wpychając im ręce między nogi. Dlatego trudno było to zauważyć innym uczestnikom świętowania – wyjaśnił.

 

Podejrzani o agresję seksualną byli – jak powiedział Kranebitter – starszymi nastolatkami. Dodał, że amatorskie nagranie wideo tej napaści nie pomogło w zidentyfikowaniu sprawców, ponieważ jest nieostre.

 

Do incydentu w Innsbrucku doszło w rok po wydarzeniach w niemieckiej Kolonii, gdzie podczas zabawy sylwestrowej doszło do masowych napaści seksualnych i napadów rabunkowych na kobiety. Sprawcami byli głównie imigranci z Afryki Północnej.

 

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!