Polska Wiadomości

Gigantyczny spadek sprzedaży „Gazety Wyborczej”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sprzedaż „Gazety Wyborczej” leci na łeb na szyję… Jakże nam przykro 🙂

 

W listopadzie ub.r. liderem średniej sprzedaży ogółem wśród dzienników ogólnopolskich był „Fakt”. Drugie miejsce utrzymał „Super Express”, a „Gazeta Wyborcza” zanotowała największy procentowy spadek sprzedaży – wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

 

Średnia sprzedaż ogółem „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska) w listopadzie 2016 roku wyniosła 268.764 egz., czyli o 10,36 proc. mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej – pokazują dane Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowane przez portal Wirtualnemedia.pl.

 

Ze średnią sprzedażą wynoszącą 132.162 egz. na drugim miejscu uplasował się – podobnie jak to miało miejsce w październiku – „Super Express” (ZPR Media). Jego wynik jednak zmniejszył się o 6,31 proc.

 

Na ostatnim stopniu podium znalazła się „Gazeta Wyborcza” (Agora). Jej średni wynik poszedł w dół najbardziej w zestawieniu – o 17,36 procent, do 129.786 egz. Jak wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl, po raz pierwszy taka sytuacja, że „Super Express” miał wyższą średnią miesięczną sprzedaż niż „Gazeta Wyborcza”, miała miejsce miesiąc wcześniej, przy czym różnica pomiędzy tymi tytułami w listopadzie ub.r. wyniosła 2 376 egz.

 

Czwarta była „Rzeczpospolita” (Gremi Business Communication), której średnia sprzedaż ogółem zmniejszyła się w ciągu roku o 5,29 proc. Dziennik ten w listopadzie ub.r. sprzedawał się w liczbie 52.095 egz. Konkurencyjny „Dziennik Gazeta Prawna” (Infor Biznes) znalazł się w zestawieniu oczko niżej ze średnim wynikiem na poziomie 42.539 egz., po spadku o 7,85 proc.

 

/wirtualnemedia.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!