Wiadomości

Nakłonił 12-latka do przeprowadzenia samobójczego zamachu bombowego na jarmark bożonarodzeniowy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jeśli podejrzenia prokuratury w Wiedniu są słuszne, oznaczać to będzie, że zarzuty postawione 18-latkowi aresztowanemu na ulicy w dzielnicy Favoriten w Wiedniu w dniu 20 stycznia 2017 r. są poważniejsze, niż to wcześniej podawano – donosi portal Voice of Europe.

Okazuje się bowiem, że nastolatek nakłonił 12-letniego Niemca do przeprowadzenia samobójczego zamachu bombowego w Ludwigshafen przy użyciu ładunku wybuchowego domowej roboty, co ostatecznie się nie powiodło, ponieważ bomby nie udało się zdetonować.

18-latek, który przebywa w areszcie prawie od roku, został oskarżony przez prokuraturę (w 55-stronicowym akcie oskarżenia) o między innymi próbę podżegania do morderstwa i usiłowania umyślnego spowodowania zagrożenia z użyciem materiałów wybuchowych. Dodatkowy zarzut to członkostwo w organizacji terrorystycznej, jako że złożył on przysięgę lojalności wobec Państwa Islamskiego.

Jak wy znika z aktu oskarżenia, 18-latek miał wysłać 12-latkowi instrukcję w formie pliku PDF dotyczącą wykonania bomby, w której sam przedstawił się jako „szef siatki terrorystycznej”. Jest on nadto oskarżony o zleceniu dziecku w wieku poniżej odpowiedzialności karnej dokonanie ataku na jarmark bożonarodzeniowy.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!