Wiadomości

Największy europejski przewoźnik lotniczy planuje zwolnić 22 tysiące osób

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Największy europejski przewoźnik lotniczy niemiecka Lufthansa planuje zwolnić 22 tys. osób na całym świecie w związku z kryzysem, wywołanym pandemią koronawirusa – poinformowały władze holdingu w komunikacie. To 16 proc. obecnego zatrudnienia.

– Będziemy mieli o 22 000 mniej etatów w grupie Lufthansy, z czego połowa tej redukcji dotknie Niemcy — oświadczyły władze Lufthansy.

Wyjaśniają jednak, że w miarę możliwości chcą uniknąć twardych zwolnień dzięki środkom ratunkowym w postaci „częściowego bezrobocia” i porozumieniom negocjowanym ze związkami zawodowymi.

Grupa Lufthansy, która jest również właścicielem linii Swiss Airlines, Austrian Airlines, Brussel Airlines i Eurowings, zatrudnia 135.000 pracowników na całym świecie.

Przewidywana liczba zwolnień jest wyższa od wcześniejszych szacunków, które pojawiły się na początku czerwca. Wówczas szef holdingu Carsten Spohr mówił o redukcji 10 tys. etatów.

– Ruch lotniczy ożywia się bardzo powoli — tłumaczy komunikat, w którym podkreślono także, iż grupa zamierza pozbyć się 100 samolotów ze swojej liczącej 763 maszyn floty.

– Bez znacznej redukcji kosztów personelu zepsujemy możliwość udanego startu działalności i ryzykujemy osłabieniem firmy — skomentował Michael Niggemann, szef działu zasobów ludzkich w Lufthansie.

Dodał, że grupa w pierwszym kwartale tego roku odnotowała straty netto w wysokości 2,1 mld euro.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!