Wiadomości

Najnowszy sondaż: Ruch Szymona Hołowni z dużym spadkiem poparcia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

O jedną czwartą spadły notowania Polski 2050 – wynika z najnowszego sondażu United Survey dla Wirtualnej Polski. Ugrupowanie Szymona Hołowni utrzymuje się na podium, choć na drugie miejsce awansowała Koalicja Obywatelska. Na czele sondażu niezmiennie Prawo i Sprawiedliwość.

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w tę niedzielę, najwięcej badanych zagłosowałoby na Zjednoczoną Prawicę – 33,2 proc, na KO 18,5 proc., a na Polskę 2050 Szymona Hołowni 13,2 proc. – wynika z badania United Survey.

W Sejmie zasiedliby także posłowie Lewicy, na którą zagłosowałoby 9,3 proc. ankietowanych. Tuż nad progiem wyborczym znalazła się także Konfederacja, uzyskując 6,5 proc. głosów oraz PSL – Koalicja Polska. Na tę partię oddanie głosu zadeklarowało 6,3 proc. ankietowanych. Z sondażu wynika też, że 12,9 proc. ankietowanych nie wie, na kogo zagłosowałoby w wyborach do Sejmu.

W porównaniu do poprzedniego badania tej pracowni na zlecenie WP, opublikowanego przed dwoma tygodniami, partia rządząca zyskała 0,2 pkt. proc., koalicja pod przywództwem Borysa Budki +1 pkt. proc., a notowania ugrupowania Hołowni spadły aż o 4,5 pkt. proc. – a więc jedną czwartą.

/TVP Info, wp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!