Wiadomości

Najnowszy sondaż dotyczący preferencji wyborców w drugiej turze wyborów prezydenckich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Portal Do Rzeczy zaprezntował najnowszy sondaż dotyczący preferencji wyborców w drugiej turze wyborów prezydenckich. Do urn pójdziemy już w niedzielę 12 lipca.

Badanie na zlecenie portalu DoRzeczy.pl przygotowała pracownia Estymator. Oddanie głosu na ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudę deklaruje 50,9 proc. respondentów. To wzrost o 0,3 pkt proc. w porównaniu do sondażu przeprowadzonego przez Estymator w dniach 24-25 czerwca br. Poparcie dla kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego wyraziło 49,1 proc. badanych. To oznacza spadek o 0,3 pkt proc. w porównianiu z poprzednią falą badań.

Andrzej Duda może liczyć na 98 proc. swoich wyborców z I tury głosowania oraz 12 proc. wyborców Szymona Hołowni, 57 proc. wyborców Krzysztofa Bosaka, 16 proc. wyborców Władysława Kosiniaka-Kamysza, 8 proc. wyborców Roberta Biedronia, 47 proc. wyborców innych kandydatów.

Rafał Trzaskowski może liczyć na 97 proc. swoich wyborców z I tury głosowania oraz 82 proc. wyborców Szymona Hołowni, 31 proc. wyborców Krzysztofa Bosaka, 75 proc. wyborców Władysława Kosiniaka-Kamysza, 81 proc. wyborców Roberta Biedronia, 43 proc. wyborców innych kandydatów.

Wśród wyborców, którzy nie uczestniczyli w I turze, a deklarują chęć wzięcia udziału w powtórnym głosowaniu 12 lipca, rozkład poparcia wynosi 54 proc. dla Andrzeja Dudy i 46 proc. dla Rafała Trzaskowskiego.

Badanie przeprowadzono w dniach 2-3 lipca 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1016 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię (w wyborach do Sejmu) i na jakiego kandydata (w wyborach prezydenckich) będą głosować. Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 65 proc.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!