Świat Wiadomości

Najnowszy “Matrix” okazał się być wielką klapą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal ppe.pl najnowsza odsłona Matrixa zdecydowanie nie będzie zapamiętana jako jeden z najlepszych filmów wszech czasów, albo choćby poprawny powrót do marki po latach. Czwarta część okazała się sporą wtopą.

„Matrix Zmartwychwstania” zawiódł. Prawdopodobnie odnosi się to do twórców oraz fanów. W gruncie rzeczy wystarczy choćby rzucić okiem na wyniki oglądalności. Źle wygląda to w kinach (jeśli chodzi o box office), bardzo źle na streamingach i fatalnie w recenzjach. To nie powrót, na jaki czekaliśmy. I raczej nie ma co spodziewać się tego, że dostaniemy kolejną odsłonę.

Jeśli wziąć pod uwagę, że obecnie wyniki z box office wynoszą blisko 110 milionów dolarów, a (jak donosi serwis World of Reel), produkcja kosztowała 190 milionów oraz dodatkowe 50 milionów na koszta marketingowe… Możemy tu mówić o ponad 100 milionach dolarów straty. A to zdecydowanie działa na wyobraźnię i pokazuje, jak wielką wtopą okazało się “Matrix Zmartwychwstania”.

Jasne, dla wielu osób usprawiedliwieniem może być fakt, iż sytuacja po pandemii wciąż nie wróciła do normy, ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. “Spider-Man: No Way Home”, “No Time to Die”, czy choćby “Venom 2” potrafiły osiągnąć zadowalające wyniki. W tym przypadku Warner Bros. przekonał się, że Matrix nie jest dziś już tak mocną marką, jak jeszcze dwie dekady temu.

Autor: Kajetan Węsierski

Odgrzewanie starych kotletów nie zawsze jest dobrym pomysłem…

Źródło: ppe.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!