Europa Islam Wiadomości

Najczęściej nadawane męskie imie w Berlinie to Mohammed

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal dzienniknarodowy.pl według danych opublikowanych przez Towarzystwo Języka Niemieckiego (Gesellschaft für Deutsche Sprache, GfDS), najpopularniejszym imieniem dla noworodków płci męskiej w Berlinie jest Mohammed. Dotyczy to wszelkich odmian tego imienia, jak np. Muhammed czy Mehmet – jak informuje tabloid “Bild”.

Imię to stała się bardzo popularne również w Bremie, gdzie zajmuje trzecie miejsce dla nowo narodzonych chłopców za Benem i Eliasem. Jednak podczas gdy Mohammed jest pierwszy w stolicy Niemiec, nie udało mu się znaleźć w pierwszej dziesiątce w całych Niemczech. Według GfDS w Niemczech używa się obecnie około 65 tys. imion i nawet najbardziej popularne imię Paul zostaje nadawane tylko jednemu z 76 dzieci urodzonych w ubiegłym roku. Za Paulem znajdują się kolejno: Alexander, Maximillian, Elias i Ben.

Pomimo tego, że Mohammed nie znalazł się w pierwszej dziesiątce w całym kraju, imię to odnotowało znaczący wzrost popularności według raportu GfDS, który wykazał, że w ciągu jednej dekady Mohammed z 97. miejsca przesunął się na 24.

Inne kraje w Europie, które doświadczyły ostatnich fal masowej migracji, wykazują podobne zmiany. W Austrii Mohammed był trzecim najpopularniejszym imieniem w 2017 roku. We Francji, według statystyk opublikowanych przez francuski Państwowy Instytut Statystyki i Badań Ekonomicznych (Institut National de la Statistique et des Études Économiques, INSEE) we wrześniu ubiegłego roku, Mohammed okazał się najbardziej popularnym imieniem chłopca na gęsto zaludnionych przedmieściach Paryża. W Wielkiej Brytanii imię jest najczęściej nadawanym w Anglii i Walii od 6 lat, wynika z raportu opublikowanego we wrześniu ub.r. przez rząd brytyjski.

Czy kogoś z was to dziwi?

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!