Wiadomości

Najbrzydszy mecz mundialu to ten z udziałem reprezentacji Polski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wielki finał, w którym Argentyńczycy po rzutach karnych pokonali Francję, prestiżowy serwis „The Athletic” uznał za najpiękniejszy mecz mundialu. W klasyfikacji uwzględniającej wszystkie 64 starcia ostatnie miejsce zajął pojedynek z udziałem naszej reprezentacji.

Najlepszy finał w historii, a przy okazji najlepszy mecz zakończonego w niedzielę turnieju w Katarze. W meczu Argentyny z Francją były wielkie emocje, dramaturgia, nerwy do samego końca. No i niespodziewani bohaterowie: jak Angel di Maria, który zakończył z golem i asystą, jak Emiliano Martinez, który najpierw wybronił „setkę” w ostatnich sekundach dogrywki, a potem spisał się na medal (złoty) w rzutach karnych.

Finał w rankingu „The Athletic” wyprzedził mecz Niemców z Hiszpanią (1:1), gdzie też czuć było wielkie napięcie: po sensacyjnej porażce z Japonią Niemcy potrzebowali zwycięstwa, by utrzymać los awansu w swoich rękach. Długo przegrywali, w końcówce wyrwali remis, ale – jak wiadomo – w 1/8 finału nie zagrali.

Wspominać będziemy ćwierćfinał Anglii z Francją, sensacyjną Arabię, która postawiła się (jako jedyna!) późniejszym mistrzom świata no i wielką końcówkę Holandii, wejście de Jonga i Weghorsta, rzut wolny z ostatnich sekund…

Nie będziemy za to wspominać, niestety, zbyt wielu meczów Polski. „Najlepszy” teoretycznie znalazł się dopiero na 24. miejscu. To starcie z Arabią Saudyjską, w którym rzeczywiście działo się dość sporo: rzut karny, słupki, poprzeczki, wielkie błędy sędziego i… wielka ulga, którą odczuło wielu kibiców nad Wisłą.

Najsurowiej ocenionym starciem tego mundialu był – tu bez niespodzianki – bezbramkowy remis Biało-Czerwonych z Meksykiem. „Ochoa obronił karnego Lewandowskiego. Poza tym działo się niewiele. Gdyby zabrać z boiska Hirvinga Lozano, nie obejrzelibyśmy tego nawet gdyby nam zapłacili”.

Mecze Polaków w rankingu „The Athletic”:

1. Francja – Argentyna 3:3, k. 2:4 (finał)

2. Hiszpania – Niemcy 1:1 (faza grupowa)

3. Anglia – Francja 1:2 (1/4 finału)

(…)

24. Polska – Arabia Saudyjska 2:0 (faza grupowa)

27. Francja – Polska 3:1 (1/8 finału)

35. Argentyna – Polska 2:0 (faza grupowa)

64. Meksyk – Polska 0:0

Cały ranking można zobaczyć tutaj.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!