Wiadomości

Nagrody ARP S.A. dla absolwentów uczelni zawodowych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Studenci uczelni zawodowych mogą być liderami polskiej gospodarki – powiedział w czwartek wicepremier, minister nauki Jarosław Gowin podczas gali wręczenia nagród prezesa zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. dla absolwentów państwowych wyższych szkół zawodowych.

W czwartek w Warszawie przyznano nagrody prezesa zarządu ARP S.A. dla autorów najlepszych prac magisterskich, licencjackich i inżynierskich związanych z tematyką zarządzania przedsiębiorstwem, restrukturyzacji i innowacji.

„Uczelnie zawodowe docenione zostały jako matryce, z których wyłaniać się mogą rozwiązania innowacyjne dla gospodarki. Nie są to uczelnie odtwórcze, a studenci tych uczelni mogą być liderami polskiej gospodarki, liderami unowocześniania Polski” – powiedział podczas gali minister Jarosław Gowin.

Wiceprezes ARP S.A. Paweł Kolczyński ocenił, że “wykwalifikowany pracownik posiadający odpowiednie umiejętności jest na rynku pracy dobrem poszukiwanym”. Dlatego ARP S.A. we współpracy z państwowymi wyższym szkołami zawodowymi chce to zapotrzebowanie na rynku pracy uzupełniać.

Przypomniał, że była to pierwsza edycja konkursu, ale nie wykluczył, że będą i kolejne edycje.

„Liczę, że będzie to jeden z elementów zachęcających studentów do pochylenia się nad tak ważnymi kwestiami jak innowacje, restrukturyzacja, zarządzanie” – powiedział Kolczyński.

Laureaci otrzymali nagrody w kwotach od tysiąca do czterech tysięcy złotych.

W kategorii praca magisterska laureatką została Ewa Wnuk z PWSIiP w Łomży. Zaprojektowała ona inteligentne ubranie, które może rejestrować czynności życiowe pracownika zakładu przemysłowego.

Najlepszą pracą licencjacką w konkursie ogłoszono pracę Kamili Oklejewicz z PWSZ w Sanoku. Pisała ona o tym, jak przygotować model kompetencyjny, który pomoże w rekrutacji pracowników na dane stanowisko.

Z kolei nagrodzony za swoją pracę inżynierską Adam Nitczyński z PWSZ w Ciechanowie zajął się poprawą jakości elektrycznej budynku użyteczności publicznej.

ARP jest spółką akcyjną w nadzorze Prezesa Rady Ministrów ze 100-procentowym udziałem Skarbu Państwa. Wspierać ma przedsiębiorstwa w prowadzeniu i rozwijaniu działalności, a także w realizacji procesów restrukturyzacji.

PAP – Nauka w Polsce
Ludwika Tomala
Fot. PAP/Marcin Obara

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!