Europa Polska Wiadomości

Naczelny rabin Europy chwali ministra Jana Ardanowskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak możemy wyczytać na portalu rp.pl rabin Menachem Margolin, dyrektor generalny Rabbinical Center of Europe, pogratulował polskiemu ministrowi rolnictwa podjęcia decyzji o zezwoleniu na ubój rytualny w Polsce. – To jeden z najbardziej humanitarnych sposobów pozyskiwania mięsa – pisze rabin.

W związku ze złożoną wczoraj deklaracją ministra rolnictwa Jana Ardanowskiego o utrzymaniu w Polsce możliwości uboju rytualnego, decyzję tę ocenił rabin Menachem Margolin, dyrektor generalny Rabbinical Center of Europe, organizacji skupiającej społeczności żydowskie z całej Europy.

“Wolność religii jest podstawowym prawem człowieka. Polska wielokrotnie potwierdzała, że szanuje to prawo. Pragnę podkreślić, że ubój koszerny należy do najbardziej humanitarnych sposobów pozyskiwania mięsa i jako taki został zaakceptowany przez Komisję Europejską. Rabbinical Center of Europe będzie w dalszym ciągu działać na rzecz wolności religii w całej Europie, by zapewnić na kontynencie ciągłość życia żydowskiego” – napisał rabin Margolin.

Ardanowski decyzję o uboju rytualnym tłumaczył popytem na mięso wołowe pozyskane w wyniku uboju rytualnego wśród miliardowej społeczności muzułmanów za granicą, co otwiera Polsce lukratywny rynek zbytu.

W kwestii hodowli zwierząt futerkowych szef resortu rolnictwa zapowiedział skrupulatne kontrole i certyfikacje ferm prowadzących tego typu hodowle.

Projekty ustaw zakazujących uboju rytualnego i hodowli zwierząt na futra jesienią ubiegłego roku złożyły niezależnie od siebie Prawo i Sprawiedliwość oraz Nowoczesna i PO.

I co wy na to?

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!