Wiadomości

Na zgromadzonych wzdłuż Wisłostrady widzach największe wrażenie wywarł sprzęt pancerny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wielotysięczne tłumy zgromadziły się wzdłuż Wisłostrady, by podziwiać defiladę wojskową. Szczególne wrażenie wywarł na widzach pokaz sprzętu pancernego – Rosomaki, Dany, Raki, a w końcu Kraby i Leopardy… Było na co popatrzeć…

Defilada, która przeszł Wisłostradą, wzdłuż bulwarów na zachodnim brzegu Wisły, wyruszyła po godz. 14 ze skrzyżowania z ulicą Sanguszki, a zakończyła się na skrzyżowaniu z ulicą Karową. Punkt kulminacyjny z trybuną znajdował się przy Multimedialnym Parku Fontann.

W defiladzie wzięło udział ponad 2 tys. żołnierzy Wojska Polskiego i z państw sojuszniczych. Byli funkcjonariusze służb podległych MON i MSWiA. Można było zobaczyć również ponad 200 pojazdów oraz ok. 80 samolotów.

– Chcemy, żeby Polska była państwem stabilnym, dobrze rozwiniętym, ale przede wszystkim, żeby była państwem, w którym jest bezpiecznie i w którym obywatel czuje się bezpiecznie – powiedział prezydent Andrzej Duda.

– Zadaniem na dziś jest zastąpienie postsowieckiego sprzętu sprzętem piątej generacji – podkreślił podczas swojego wystąpienia szef MON Mariusz Błaszczak.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!