Wiadomości

Na żądanie “antyrasitów” z kampusu usunięto kamień Chamberlina

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pod presją „antyrasistowskiego” stowarzyszenia Związek Czarnych Studentów, z kampusu University of Wisconsin usunięto głaz. Nosił nazwę kamienia Chamberlina, ale dawniej był nazywany potocznie „Głową Negra” – donosi portal nczas.com, powołując się na Fox News.

„To historyczny dzień” – napisało 6 sierpnia stowarzyszenie Black Student Union na swoim koncie na Instagramie.

University of Wisconsin ostatecznie uległ jego prośbie o usunięcie skały nazwanej imieniem XIX-wiecznego geologa i byłego dyrektora tej szkoły, Thomasa Crowdera Chamberlina.

Wielki ciemny głaz zainstalowany na szczycie Observatory Hill w kampusie w 1925 roku, został usunięty. Z tym, że jego dawna nazwa „Głowa Murzyna” był używany do potocznego opisu skały.

„Postępowi” i „antyrasistowscy” aktywiści od czasu śmierci George’a Floyda lustrują przestrzeń publiczną, a ich niejednokrotnie absurdalne żądania są szybko spełniane.

Według Związku Czarnych Studentów „kamień symbolizował historię rasizmu, który miał miejsce na terenie kampusu i był stałym przypomnieniem czarnym studentom o niesprawiedliwościach, z którymi się borykają”.

Historycy nie odnaleźli konotacji rasistowskich głazu, którego wiek szacuje się na ponad 2 miliardy lat. Był to po prostu rzadki okaz i nie był winny swojemu kolorowi i związanymi z tym skojarzeniami. Kamień umieszczono teraz w pobliżu jeziora Kegonsa, także na terenie należącym do uniwersytetu.

/nczas/com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!