Polska Wiadomości

Na wzorze nowego paszportu pojawią się m. in. takie postacie jak Roman Dmowski czy Wojciech Korfanty

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

MSWiA prezentuje nowe paszporty. Ministerstwo planuje wprowadzić nowy wzór dokumentu w 2018 roku, dla uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości.

Ministerstwo zaprezentowało nowy paszport na portalu społecznościowym Twitter. MSWiA opublikowało kilka postów, w którym pokazało jak będzie wyglądać każda strona nowego paszportu.

– Nowy wzór paszportu, oprócz nowoczesnych zabezpieczeń, będzie również zawierał bardzo ważne przesłanie związane ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości – powiedział minister Mariusz Błaszczak

Jak informuje MSWiA: Paszport wydawany w 2018 roku będzie zawierał motywy graficzne związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. W Polsce wzór graficzny paszportu jest zmieniany średnio co 10 lat. Wynika to z konieczności zapewnienia wysokiego poziomu ochrony i odpowiedniego zabezpieczenia tego dokumentu.

O nowych paszportach informowaliśmy już kilka miesięcy temu. W lipcu rozpoczęła się internetowa akcja „Zaprojektuj z nami polski paszport 2018”. Internauci mogli zagłosować na 6 z 13 nowych wizerunków na polskich paszportach. Wśród propozycji związanych z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę była m.in. Ostra Brama w Wilnie. Niestety, Ministerstwo wycofało się ze swojego pomysłu.

Źródło: medianarodowe.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!