Wiadomości

Na Wołyniu ponad sto osób zaatakowało policjantów, którzy chcieli przeprowadzić przeszukania w domach poszukiwaczy bursztynu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Stróże prawa zostali pobici, zabrano im kamerę i dokumenty.

W Obwodzie Rówieńskim policja wszczęła śledztwo w sprawie stawiania oporu funkcjonariuszom oraz pobicia i obrabowania policjantów i strażników granicznych prowadzących przeszukania w dwóch wioskach rejonu rokitniańskiego.

Jak wynika z informacji uzyskanych przez dziennikarza portalu unian.ua w służbie prasowej policji Obwodu Rówieńskiego, 21 maja funkcjonariusze policji z komendy w Rokitnie we współpracy z miejscową prokuraturą i funkcjonariuszami Straży Granicznej w ramach toczącego się postępowania karnego prowadzili przeszukania w gospodarstwach domowych w dwóch wioskach – w Poznaniu i Glince. Natrafili jednak na zdecydowany opór, który stawili im tamtejsi mieszkańcy – w sumie w obu wioskach ponad 100 osób.

W świetle informacji pozyskanych w organach ścigania prowadzone przeszukania dotyczyły osób zaangażowanych w nielegalne wydobycie bursztynu.

– Funkcjonariuszom organów ścigania zabrano kamerę wideo, teczkę z dokumentami, a także zadano szereg ciosów kapitanowi policji i funkcjonariuszom Straży Granicznej. Stróże prawa potrzebowali pomocy medycznej – podano w komunikacie służby prasowej policji.

Obecnie funkcjonariusze organów ścigania prowadzą postępowania przygotowawcze z art. 342 (opór wobec funkcjonariusza organów ścigania), art. 186 (rozbój) i art. 345 (celowe spowodowanie obrażeń cielesnych u pracowników organów ścigania) kodeksu karnego Ukrainy. Sprawcy zagrożeni są karą ograniczenia wolności na okres do pięciu lat lub pozbawienia wolności na ten sam okres.

/unian.ua/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!