Wiadomości

Na Uniwersytecie Warszawskim powstała Pracownia Badań nad Historią i Tożsamościami LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

To nie jest dowcip – na Uniwersytecie Warszawskim naprawdę powstała Pracownia Badań na Historią i Tożsamościami LGBT+. Poinformowała z dumą o tym „Gazeta Wyborcza”.

– Chcemy się skupić na historii ludowej, historii milionów nieznanych ludzi, ich codziennego życia, przyjaźni, związków – mówi jeden z jej twórców dr hab. Piotr Laskowski, który zamierza zająć się propagowaniem tej tak pożytecznej wiedzy.

„Pracownia powstała przy Wydziale Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji. Na jej powołanie zgodziła się w lutym rada wydziału. Jej współtwórcami są dr hab. Piotr Laskowski z Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych i Sebastian Matuszewski, nauczyciel Wielokulturowego Liceum Humanistycznego im. Jacka Kuronia” – czytamy w stołecznym wydaniu „Gazety Wyborczej”.

– Jeśli chodzi o tworzenie odrębnej akademickiej jednostki, która skupi się na badaniach tożsamości osób LGBT+, jesteśmy chyba jednymi z pierwszych. Ale takie badania mają już w Polsce znaczny dorobek, zwłaszcza w obszarze studiów kulturoznawczych, literaturoznawczych i filmoznawczych – mówi dr Laskowski.

Czytaj też:

Paweł Rabiej chce wchodzić z ideologią LGBT do przedszkoli

/centrummedialne.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!