Europa Wiadomości

Na Ukrainie została podpisana ustawa o przymusowej kastracji chemicznej pedofilów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal kresy.pl przyjęta w zeszłym tygodniu ustawa o przymusowej kastracji chemicznej skazanych za pedofilię została podpisana przez przewodniczącego ukraińskiego parlamentu i przesłana do podpisu prezydentowi Ukrainy.

W piątek projekt ustawy o przymusowej kastracji chemicznej pedofilów został podpisany przez przewodniczącego Werchownej Rady Andrija Parubija i przesłany do podpisu prezydentowi Wołodymyrowi Zełenskiemu. Jeśli głowa państwa ukraińskiego podpisze ustawę, wejdzie ona w życie dzień po jej opublikowaniu w mediach państwowych.

Zgodnie z treścią projektu, wprowadza się zmiany do określonych aktów prawnych dotyczących surowszego karania za przestępstwa popełnione wobec małoletnich, niepełnoletnich czy tych, którzy nie osiągnęli dojrzałości.

Nowa ustawa wprowadza do ukraińskiego kodeksu karnego nowy artykuł 59-1 dotyczący „przymusowej kastracji chemicznej”. Zakłada on, że karą za pedofilię może być przymusowe wprowadzenie do organizmu skazanego w formie zastrzyku preparatów antyandrogennych redukujących libido i aktywność seksualną. Zaznaczono przy tym, że taka forma kary ma nie obejmować osób, które popełniły przestępstwo przed ukończeniem 18 lat i po ukończeniu 65 la

Projekt ustawy został przyjęty przez ukraiński parlament tydzień temu. W głosowaniu poparło go 247 deputowanych.

Miesiąc temu chemiczną kastrację pedofilów wprowadził amerykański stan Alabama. Według obowiązującego tam nowego prawa, osoby skazane za przestępstwa seksualne przeciwko dzieciom w wieku poniżej 13 lat przed opuszczeniem więzienia będą musiały poddać się chemicznej kastracji – na własny koszt. Jednocześnie daje to takim skazanym możliwość warunkowego zwolnienia, ale właśnie pod warunkiem poddania się takim zabiegom. Należy je prowadzić do czasu, aż sąd orzeknie, że nie są one już konieczne. Jeśli skazany przestanie poddawać się zabiegom, musi wrócić do więzienia. Według mediów, skutki tych zabiegów są odwracalne.

Czy nie uważacie, że w tej kwestii powinniśmy się uczyć od naszych wschodnich sąsiadów? Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!