Wiadomości

Na Ukrainie doszło do próby siłowego robicia blokady

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak poinformował na swoim profilu Sztab blokady (Штаб блокади торгівлі з окупантами), uzbrojone i umundurowane oddziały w dużej sile zaatakowały redutę w Kriwym Korcu, której strzegą bojcy 16 batalionu ochotniczego. Dwie próby ataku zostały odparte, przy czym zaznaczono, że nie doszło do użycia broni palnej, nie licząc strzałów oddanych w powietrze.

Trzech obrońców reduty zostało rannych i przebywa w szpitalu, z czego jedna została ranna nożem w nogę. Inny z obrońców odniósł poważne obrażenia głowy, a trzeci ma złamaną nogę.

Uczestnicy blokady podejrzewają, że napastnikami byli ochroniarze z firm należących do Achmetowa i Nusienkisa. Naczelnik policji Obwodu Donieckiego Wiaczesław Abroskin z kolei poinformował na Facebooku, że zatrzymano 37 osób, które brały udział w napadzie na uczestników blokady.

Na stronie Sztabu blokady, który podaje, że załoga reduty została znacząco wzmocniona, pojawiła się nadto informacja, iż Arsen Awakow, minister spraw wewnętrznych Ukrainy, wystąpił o specjalne pełnomocnictwa dla rozprawy z blokadami.

 

Czy Ukraina się rozpadnie?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!