Świat Wiadomości Wiara

Na świecie gwałtownie spada liczba katolików

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal pch24.pl amerykański ośrodek badawczy „Pew Research Center” opublikował zatrważające dane dotyczące chrześcijaństwa na świecie. Wynika z nich, że w roku 2060 wyznawcy Chrystusa będą stanowili mniejszość w większości krajów Europy.

W przygotowanym przez „Pew Research Center” widać wyraźnie, że za 40 lat najbardziej chrześcijańskim krajem świata będą Stany Zjednoczone, w których będzie mieszkać aż 11 proc. (ponad 260 mln) wszystkich chrześcijan.

Według analityków na drugim miejscu znajdzie się Brazylia z blisko 186 milionami chrześcijan. Trzeci z kolei będzie Meksyk (prognozowa liczba to 127 mln chrześcijan).

Kolejne miejsca zajmą kraje Azji (Filipiny i Chiny) i Afryki (Nigeria, Kenia i Tanzania).

Według amerykańskiego ośrodka do roku 2060 znacznie wzrośnie liczba chrześcijan mieszkających w Etiopii. Osiągną oni liczbę ponad 87 milionów.

„Pew Research Center” uważa również, że za 40 lat europejskim krajem z najliczniejszym odsetkiem chrześcijan będzie… Rosja (ok. 87 mln głównie prawosławnych wyznawców Chrystusa) oraz – wbrew wieloletnim tendencjom spadkowym – Niemcy (41 mln osób utożsamiających się z chrześcijaństwem).

Co wy na to? Wierzycie wynikom powyższych badań?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!