Wiadomości

Na stadionie w Berlinie pojawiły się toalety dla obojnaków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Finał o Puchar Niemiec, który odbędzie się jutro o godz. 20 na Stadionie Olimpijskim w Berlinie, pomiędzy RB Leipzig a Bayernem organizowany jest pod hasłem „gender neutrealny”. Kibic sam ma wybrać czy będzie kontrolowany przez kobietę lub mężczyznę, a na stadionie wprowadzono toalety unisex – donosi portal wpolityce.pl.

Jak informują dziennikarze ARD Radio Research Sport po przyjściu na stadion, każdy fan może sam zdecydować, czy chce być kontrolowany przez mężczyznę czy przez kobietę. Wszyscy funkcjonariusze organów ścigania zostali wcześniej w tym temacie przeszkoleni. Kolejną nowością są toalety unisex, z których mogą korzystać fani o nieokreślonej płci.

Jak ustalili dziennikarze ARD Radio Research Sport tego typu zasady zostaną wprowadzone na domowych meczach niemieckiej reprezentacji piłkarskiej. Nawet niektóre kluby Bundesligi myślą o neutralnych pod względem płci kontrolach wstępu i toaletach unisex. Tego typu wynalazki, „na prośbę fanów”, mają zostać wprowadzone na obiektach: Borussii Mönchengladbach, Herthy BSC i FSV Mainz 05.

Czytaj też:

LGBT wchodzi na stadiony. W Bundeslidze pojawiły się tęczowe chorągiewki w narożnikach

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!