Europa Wiadomości

Na Słowacji narodowcy przeprowadzili protest przeciwko cygańskim bandytom, którzy zamordowali emeryta na wózku inwalidzkim (VIDEO)

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak możemy wyczytać na portalu dzienniknarodowy.pl ok. 600 osób zgromadziło się kilka dni temu na wezwanie narodowców z Kotleba-Ludowej Partii Słowacji  (L’SNS) w Tisovcu – niewielkim mieście w kraju bańskobystrzyckim. Powodem wiecu było brutalne morderstwo dokonane na słowackim emerycie przykutym do wózka inwalidzkiego.

Starzec został napadnięty we własnym domu, w którym przebywał z żoną, przez trzech Cyganów (w tym dwóch nieletnich) którzy dla marnego łupu – zaledwie kilku euro w gotówce – zakatowali go cegłami. Żona mocno pobita przeżyła napad.

Do Tisovca przyjechali posłowie partii: Jan Mora i Milan Mazurek oraz Marian Kotleba – lider ugrupowania. W swoich przemówieniach narodowcy zarzucali władzo bagatelizowanie problem cygańskiego.

80,7 % z 5,4 mln (dane z 2016 r.) mieszkańców Słowacji stanowią Słowacy. Co prawda Cyganie to zaledwie ok. 2,0 %, ale po pierwsze z uwagi na bardzo wysoką dzietności liczba ta wzrasta; po drugie zamieszkują oni głównie wschód kraju i tam są miejscowości, gdzie stanowią niejednokrotnie kilkadziesiąt procent. Miejscowi Słowacy narzekają na gwałtownie rosnącą wśród tej mniejszości przestępczość. W 2016 r. członkowie L’SNS wprowadzili regularne patrole obywatelskie w pociągach na kilku liniach w tym terenie.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!