Wiadomości

Na polach kukurydzy na Mazowszu odnotowano akty sabotażu, policja szuka sprawców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ostatnim czasie mławscy policjanci odnotowali kilka zgłoszeń dotyczących zawieszania elementów metalowych na pędach kukurydzy. Może to doprowadzić do zniszczeń drogich maszyn. Apelujemy o ostrożność i zgłaszanie podobnych przypadków.

Na polach powiatu mławskiego coraz częściej dochodzi do awarii sieczkarni kukurydzy. Podobne zdarzenia odnotowano również na terenie powiatu działdowskiego. Element metalowy, np. żelazny pręt, śruba przywiązana do kolby kukurydzy mają na celu zniszczenie sieczkarni polowej.

W ostatnich dniach sierpnia zostały zgłoszone dwa przypadki umyślnego uszkodzenia sprzętu rolniczego. Doszło do nich na polu z uprawą kukurydzy na terenie miejscowości Szreńsk i Kosiny Stare. Sprawca poprzez zamocowanie na rosnącej łodydze kukurydzy elementu metalowego spowodował uszkodzenia elementów tnących w sieczkarni. Metalowe przedmioty umieszczane w zbożu lub kukurydzy maja tylko jeden cel, zniszczenie drogiej maszyny.

Komenda Powiatowa Policji w Mławie przestrzega przed tego typu uszkodzeniami sprzętu rolniczego. Mundurowi apelują o ostrożność, zwracanie uwagi na podejrzane osoby, pojazdy przy polach oraz szybkie powiadamianie Policji.

mł. asp. Aneta Prusik
mazowiecka.policja.gov.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!