Gospodarka Polska Wiadomości

Na Podkarpaciu w tajemnicy powstają silosy na ukraińskie zboże

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przy szerokich torach na Podkarpaciu powstają silosy na ukraińskie zboże. O sprawie informują politycy Konfederacji.

-Politycy Prawa i Sprawiedliwości na Podkarpaciu, w samorządzie wojewódzkim, przyznali aż 6 mln EUR na dotację do budowy silosów przy szerokich torach biegnących z Ukrainy. To inwestycje w gminie Baranów Sandomierski, w miejscowości Knapy w powiecie tarnobrzeskim – informuje Tomasz Buczek z organizacji Oszukana Wieś i kandydat do Sejmu z ramienia Konfederacji.

– To inwestycja spółki, w której jest podejrzenie, że jest zasilana kapitałem ukraińskim. M.in. prokurentem w tej spółce jest obywatel ukraiński. Ta inwestycja jest ulokowana przy szerokim torze, co oczywiście zapewnia połączenie z Ukrainą i to, że w tych silosach po wyborach znajdzie się zboże ukraińskie. Politycy PiS-u doskonale o tym wiedzą, lecz w kampanii wyborczej zakładają maski obrońców polskiego rolnictwa.

Są kłamliwymi, obłudnymi ludźmi, którzy oszukują polskiego rolnika i doskonale zdają sobie sprawę, że w tych silosach będzie zboże ukraińskie, a to co teraz robią, to jest tylko kampania na utrzymanie wysokiego poparcia. Polska wieś nie da się oszukać i mieszkańcy Podkarpacia nie dadzą się oszukać – zapowiada Tomasz Buczek.

NASZ KOMENTARZ: Podzielamy zaniepokojenie polityków Konfederacji co do pozorowanych działań PiS przed wyborami. Również uważamy, że po wyborach na powrót otworzą polski rynek przed tanim i zatrutym zakazanymi w UE pestycydami, zbożem z Ukrainy. Co gorsza, szykowana do tego jest już infrastruktura.

Polecamy również: Kijów chce by Polska zapisała pomoc Ukrainie w ustawie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!