Wiadomości

Na lotnisku w Pyrzowicach zatrzymano Syryjczyka i Afgańczyka z fałszywymi dokumentami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach funkcjonariusze ze Śląskiego Oddziału straży Granicznej zatrzymali dwóch cudzoziemców, którzy posługiwali się dokumentami obywateli państw Unii Europejskiej.

Obcokrajowcy przylecieli do Polski z Grecji. W trakcie legitymowania przez funkcjonariuszy Straży Granicznej mężczyźni okazali duński paszport i włoski dowód osobisty. W duńskim dokumencie znajdowała się fotografia innej osoby niż kontrolowana. Natomiast włoski dowód osobisty został podrobiony. W trakcie kontroli ustalono, że zatrzymani obcokrajowcy to obywatel Syrii i Afganistanu. Cudzoziemcy nie posiadali żadnych innych dokumentów pobytowych, które pozwalałyby im legalnie przebywać na terytorium Polski.

W czasie przesłuchania mężczyźni oświadczyli, że celem ich podróży były kraje Europy Zachodniej, a dokumenty którymi się posługiwali zakupili na terenie Grecji od nieznanej im osoby. Za możliwość nielegalnego przedostania się z Syrii do Europy zapłacili kilka tysięcy euro.

Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty posłużenia się jako swoimi dokumentami podrobionymi lub stwierdzającymi tożsamość innej osoby i przyznały się do zarzucanych im czynów. Komendant Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach wszczął postępowania administracyjne dotyczące wydania decyzji zobowiązujących cudzoziemców do powrotu.

Do czasu zakończenia postępowań obcokrajowcy będą przebywać w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!