Wiadomości

Na Lampedusę w ciągu kilku godzin przybyło kilkuset imigrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na włoską wyspę Lampedusa na Morzu Śródziemnym w ciągu jednego dnia przybyło ponad 630 migrantów – poinformowały tamtejsze władze wyspy. Wygląda na to, że po zimowej przerwie fala migrantów znów wlewa się na tę włoską wyspę. Burmistrz Salvatore Martello zwrócił przy tym uwagę, że większość migrantów przybywa teraz nie z Tunezji, ale z Libii.

– Można odnieść wrażenie, że w ostatnim okresie zmienił się ponownie szlak migracyjny. Na Lampedusę więcej niż łodzi z Tunezyjczykami przypływa jednostek pełnych migrantów z libijskich wybrzeży – oświadczył burmistrz, cytowany przez agencję Ansa. – Jesteśmy zaniepokojeni. Obawiamy się masowego napływu latem – podkreślił Martello.

„Setki nielegalnych imigrantów przybyło w kilka godzin, to niedopuszczalne. Napisaliśmy do premiera Draghiego oraz do ministrów zdrowia i spraw wewnętrznych: trzeba nie tylko kontrolować tych, którzy przylatują samolotami z krajów ryzyka w związku z COVID-19 i odmianami wirusa, ale konieczne jest też zablokowanie łodzi; z szacunku dla Włochów i ich wyrzeczeń, ich zdrowia i bezpieczeństwa” – napisał na twitterze lider Ligi Matteo Salvini.

„Nie można nic zrobić? Nieprawda. Ja w ciągu roku zredukowałem o 80 procent napływ migrantów i mam dwa procesy za to, że broniłem granic. Gdy mniej łodzi odpływa, mniej ludzi ginie. Chcieć to móc” – dodał Salvini.

/TVP Info, twitter, zdj. ilustr./

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!