Wiadomości

Na granicy z Białorusią powstanie nowy, solidny płot

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na granicy z Białorusią powstanie nowy, solidny płot o wysokości 2,5 m. Więcej żołnierzy będzie zaangażowanych w pomoc Straży Granicznej. Jutro przedstawię szczegóły dotyczące dalszego zaangażowania Sił Zbrojnych RP – poinformował na twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.

To odpowiedź na kierującą się w stronę naszych granic ogromną rzekę migrantów, której forpoczta już znalazła się przy polsko-białoruskiej granicy, starając się ją sforsować.

Przypomnijmy, że w ostatnich miesiącach ruszyła w kierunku Europy nowa migracyjna fala. Wbrew panującemu przekonaniu, tylko część migrantów pochodzi z Afganistanu. Ilu z nich dotrze do Polski? Nie wiadomo, ale wiele zależy od tego, na ile szczelna będzie nasza granica i jak reagować będzie nasze państwo.

Na filmie poniżej (film pochodzi z 29 lipca) widzimy rzekę migrantów przelewającą się przez Iran. Kierowała się ona do Turcji, ale Turcja uszczelniła granicę i w rezultacie główny nurt tej rzeki przekierowany został na północ. Obecnie u granic Polski mamy do czynienia jedynie z forpocztą. Najgorsze przed nami…

Początkowo bowiem większość migrantów wybierała trasę przez Iran i Turcję, ale Turcja wybudowała wzdłuż granicy z Iranem potężny mur i wysłała do jej strzeżenia dodatkowe oddziały wojska. Także Grecja wzniosła ogromny mur wzdłuż granicy z Turcją. W tej sytuacji migranci, którzy znaleźli się w Iranie, zaczęli wybierać trasę przez Kaukaz i Rosję, o czym pisaliśmy już jakiś czas temu:

Dziesiątki tysięcy migrantów mogą dotrzeć do Polski. Czy Polska jest na to przygotowana?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!