Wiadomości

Na granicy polsko-białoruskiej wciąż bardzo niespokojnie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Migranci wspierani przez białoruskie służby nie zaprzestają ataków na Polskę. Wczoraj wieczorem miała miejsce kolejna próba jej sforsowania. Funkcjonariusze i żołnierze znów oślepiani byli przez białoruskich funkcjonariuszy światłem stroboskopowym i laserami. Jak poinormowała Straż Graniczna, siłowe próby przekroczenia granicy miały miejsce na odcinkach ochranianych przez placówki SG Narewce oraz w Czeremsze.

“Wieczorem funkcjonariusze i żołnierze interweniujący w związku z próbą przekroczenia granicy pomiędzy Opaką i Wólką Terechowską, oślepiani byli przez białoruskich funkcjonariuszy światłem stroboskopowym i laserami” – czytamy na twitterowym koncie Podlaskiej Policji.

“Wczoraj tj. 2.12. na granicy polsko-białoruskiej było 46 prób jej nielegalnego przekroczenia. Wobec 9 osób wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski. Siłowe próby przekroczenia granicy miały miejsce na odcinkach ochranianych przez placówki SG Narewce oraz w Czeremsze” – poinformowała z kolei Straż Graniczna.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!