Wiadomości

Na czele partii Hołowni nie stanie Szymon Hołownia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– To będzie partia, jakiej jeszcze nie było, która zaangażuje obywateli i pokaże ich sprawczość – powiedział Szymon Hołownia, informując, że rozpoczyna zbieranie podpisów pod wnioskiem o zarejestrowanie partii politycznej. Partia nie ma jeszcze nazwy, ale wiadomo już, że jej liderem będzie wiceprezes stowarzyszenia Polska 2050 Michał Kobosko.

– To będzie partia, jakiej jeszcze w Polsce nie było, która nie działa w ten sposób, że sobie założy ruch obywatelski, po to, by sobie podnieść notowania, czy poprawić PR. To jest partia, którą ruch obywatelski zakłada, by mieć sprawczość w tym obszarze polityki, w którym potrzebujemy dziś sprawczości – powiedział Hołownia.

Wskazał przy tym, że będzie to ugrupowanie na samym początku „zaszczepione” przeciwko trzem najpoważniejszym chorobom, które – według niego – „toczą dziś polski system partyjny i polską demokrację”.

– A więc przeciwko oderwaniu się od rzeczywistości, przeciwko skoncentrowaniu się na swoich wewnętrznych problemach i wreszcie przeciwko zawłaszczaniu świata – oświadczył.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!