Europa Świat Wiadomości

Muzułmański burmistrz Londynu jest przeciwny wizycie Donalda Trumpa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Burmistrz Londynu Sadiq Khan ponownie odniósł się do planowanej na 2018 rok wizyty prezydenta Donalda Trumpa w Londynie.

W odpowiedzi na pytania jednego z radnych miejskich Londynu, Khan stwierdził, że wizyta Trumpa w Londynie byłaby „sprzeczna z interesami bezpieczeństwa londyńczyków”. „Jest czymś oczywistym, że jakakolwiek oficjalna wizyta [Trumpa] tutaj nie byłaby mile widziana” – powiedział Khan.

Khan powiedział również, że niedawne wpisy na Twitterze Trumpa, ukazujące akty wandalizmu i przemocy popełniane przez muzułmanów, dowodzą, że stanowisko prezydenta jest szkodliwe dla „specjalnej relacji” między Wielką Brytanią a Stanami Zjednoczonymi. Wizyta Trumpa byłaby, według Khana, „całkowicie niezgodna z wartościami londyńczyków”.

David Kurten, londyński radny, który wystosował formalne pytania do Khana, kwestionujące jego zachowanie wobec Trumpa, powiedział, że burmistrz przekroczył swoje kompetencje angażując się w globalną politykę, podczas gdy w rzeczywistości „jego zadanie polega jedynie na zarządzaniu londyńską siecią transportową i policją, ale od czasu objęcia urzędu wykorzystał swoją pozycję do wydawania ocen w kwestiach międzynarodowych tak, jakby był głową państwa. On nią nie jest”.

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!