Europa Świat Wiadomości

Muzułmański burmistrz Londynu chce odwołania wizyty prezydenta Trumpa w UK z powodu jego poparcia dla Britain First

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Burmistrz Londynu Sadiq Khan zażądał, aby prezydent Donald Trump przeprosił Brytyjczyków za opublikowanie na twitterze filmów z konta Jaydy Fransen. Dodał też, że wizyta Trumpa w UK nie byłaby mile widziana. Opublikowanie filmów Khan nazwał „zdradą specjalnych więzi” łączących Wielka Brytanię i Stany Zjednoczone. Khan zaapelował też do brytyjskiej premier Theresy May, aby użyła swoich wpływów w Białym Domu do nakłonienia prezydenta Trumpa, żeby skasował tweety.

„To niesłychane, że prezydent państwa, które jest naszym najbliższym sojusznikiem nie widzi, że jego poparcie dla ekstremistów podważa wartości tolerancji i różnorodności, które uczyniły Brytanię wielką. Jako burmistrz wspaniałego wielokulturowego miasta zaapelowałem do Theresy May, żeby wycofała się z niewłaściwej decyzji o zaproszeniu prezydenta Trumpa do Wielkiej Brytanii. Po ostatnim wydarzeniu  jest jasne, że oficjalna wizyta prezydenta Trumpa w Wielkiej Brytanii nie byłaby mile widziana ” – oświadczył Khan.

Sadiq Khan jest burmistrzem Londynu od 2016 r. To pierwszy muzułmanin na tym stanowisku. Pochodzi z rodziny pakistańskich imigrantów. Jest prawnikiem i członkiem Partii Pracy.

Źródło: wprawo.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!