Wiadomości

Muzułmanie domagają się uciszenia dzwonów kościelnych w Genui

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od czego zaczęła się islamizacja krajów Bliskiego Wschodu, które niegdyś były chrześcijańskimi? Pierwszym krokiem było uciszenie dzwonów. Potem poznikały krzyże. Potem nastąpiły kolejne kroki – pisze portal finedeitempi.wordpress.com, dodając, że jesteśmy obecnie na pierwszym etapie.

Muzułmanie wykorzystują do tego europejskie prawo dotyczące świeckości i rozdziału państwa od Kościoła. Będą działać w ten sposób tak długo, jak długo będą mniejszością. Tak właśnie się dzieje w Genui, w dzielnicy Sampierdarena, gdzie muzułmanie domagają się, aby dzwony kościoła zamilkły.

„Przed świętami Bożego Narodzenia otrzymaliśmy list od prawnika, który, w imieniu swojego klienta, domaga się wyciszenia dzwonów kościoła Najświętszego Sakramentu” – powiedział ks. Michele De Santis, kanclerz Kurii,

„Więc doradziliśmy proboszczowi parafii, aby je wyciszył” – dodał ksiądz kanclerz.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że biskup Genui znany z osobistego zaangażowania w promowanie przyjmowania uchodźców muzułmańskich.

Ale to nie hałas przeszkadza muzułmanom. Dzwony kościelne w Via Luigi Carlo Farini w rzeczywistości do głośnych nie należą. Ale w kościele Najświętszego Sakramentu dzwony wybijają pierwsze nuty religijnej pieśni adoracji eucharystycznej. I to jest nie do przyjęcia dla muzułmanów. To też zostało podniesione w skardze. Lokalna gazeta pisze:

A tymczasem włoscy mieszkańcy nie poddają się: „Ręce precz od naszych dzwonów” – w Sampierdarena setki osób już zapowiadają, że będą bronić bicia dzwonów „swojego” kościoła, zagrożonych przez muzułmanów.

/finedeitempi.wordpress.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!