Murzyn zaatakował
Europa Wiadomości

Murzyn zaatakował nożem policjantów, pozostał bezkarny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Murzyn zaatakował nożem policjantów, pozostał bezkarny. Niemiecka policja traktuje przestępców obcego pochodzenia łagodniej niż własnych obywateli. Nigeryjczyk w ciągu kilku dni popełnił wiele różnych przestępstw i dźgnął nożem łącznie sześciu funkcjonariuszy, lecz po każdym ataku migrant był zwalniany z aresztu.

Do pierwszego incydentu doszło w zeszły piątek po południu, kiedy 36-latek podszedł do ośmioletniego chłopca na dworcu głównym w Karlsruhe i dotykał go w nieprzyzwoity sposób. Zainterweniowali funkcjonariusze, lecz mężczyzna stawiał się w agresywny sposób – uderzył kilku policjantów, a jednego z nich ugryzł w rękę. Nigeryjczyk został zabrany na komisariat, ale po krótkim czasie pozwolono mu wyjść.

Na następny dzień przyłapano go na unikaniu opłat za przejazd pociągiem i mimo wielokrotnych próśb odmówił opuszczenia pociągu. Zamiast tego groził, że zabije zaalarmowanych funkcjonariuszy policji. Kiedy funkcjonariusze wyprowadzali go z pociągu, „stawiał znaczny opór i wielokrotnie dźgał funkcjonariuszy od tyłu ostrzem noża” – podała policja. Policjant odniósł lekkie obrażenia głowy, ramienia i dłoni. Inna policjantka doznała lekkich skaleczeń nogi. Nigeryjczyka udało się obezwładnić dopiero przy użyciu gazu pieprzowego. Został skuty kajdankami i tymczasowo aresztowany. Jednak jak w poprzednim wypadku, nachodźcę zwolniono po kilku godzinach.
Mężczyznę jeszcze tego samego dnia ponownie przyłapano na unikaniu opłat w pociągu. Nie chciał opuścić pociągu i znowu zaatakował policjanta za pomocą noża. Nigeryjczyk po raz trzeci opuścił areszt po zaledwie paru godzinach.

Inżynierowie zgotują nam taką samą rzeczywistość w Polsce, czy tego chcemy?

Warto przy tej okazji przypomnieć oświadczenie Zarządu Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie:

“Wykonując polecenia polityków, Straż Graniczna zapomina, że każdemu człowiekowi należy się szacunek. Uchodźcy i migranci mają prawo liczyć na współczucie, zrozumienie, troskę i zapewnienie fundamentalnych podstaw ludzkiej egzystencji – pisze Zarząd Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie”. “

Zarząd Gminy wyraża nadzieję na to, że „Polska przyjmie, nałożony na nią przez Europejski Trybunał Praw Człowieka, obowiązek dostarczenia osobom znajdującym się przy polskiej granicy jedzenia, wody, odzieży, a także zapewnienia im opieki medycznej i tymczasowego schronienia”, zaś „polski rząd wspólnie z samorządami i organizacjami pomocowymi jak najszybciej znajdzie rozwiązania i wypracuje instrumenty, dzięki którym tu i teraz, a także w przyszłości, Polska będzie mogła zapewnić jednocześnie pomoc humanitarną osobom stojącym u jej granic i bezpieczeństwo swoim obywatelom”.

Całość dostępna TUTAJ

https://jungefreiheit.de/politik/deutschland/2024/nigerianer-verletzt-polizisten-mit-messer-trotzdem-auf-freiem-fuss/

Czytaj także: Wielka zamiana w Belgii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!