Wiadomości

Mularczyk: “Żydzi chcą od Polski wyciągnąć pieniądze”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Nie możemy odrywać słów, które padają w Izraelu oraz są wypowiadane przez polityków amerykańskich od problematyki II wojny światowej. Niestety, II wojna światowa nie została w żaden sposób rozliczona. Mamy do czynienia z sytuacją kuriozalną, będąc ofiarą II wojny światowej nie dostaliśmy reparacji wojennych ani indywidualnych odszkodowań. Świat kompletnie nie rozumie tego co się w Polsce wydarzyło w czasie wojny. Jeżeli pyta pan o zwrot mienia żydowskiego to dla mnie sprawa jest jednoznaczna i zamknięta – powiedział w rozmowie z portalem wpolityce.pl poseł Arkadiusz Mularczyk.

– Polska nie będzie nikomu płacić żadnych odszkodowań. Te kwestie były uregulowane w latach 60. Natomiast drugą sprawą jest przedstawienie naszych roszczeń Niemcom – dodał poseł Mularczyk, który stoi na czele komisji przygotowującej raport dotyczący strat poniesionych przez Polskę w czasie II wojny światowej.

– To kwestia o charakterze fundamentalnym, która dotyczy naszych interesów narodowych. Sprawa łączy się bezpośrednio z kwestiami, które podnoszą dzisiaj Żydzi. Jeżeli chcemy je rozwiązać, musimy być konsekwentni i w pewnym momencie żądanie roszczeń od Niemiec musimy połączyć z naszymi najważniejszymi sojusznikami w UE i z USA. Oni muszą wiedzieć, że Polska nie dostała odszkodowań i reparacji wojennych. Świat powinien wiedzieć, jaka jest skala naszych potencjalnych roszczeń. Kiedy raport zostanie opublikowany powinien zostać przekazany najważniejszym osobom na świecie. Myślę nie tylko o politykach, ale i o przedstawicielach mediów czy wydawnictw prasowych. To musi być wiedza powszechna, bo dzisiaj widać, że to co się wydarzyło w czasie II wojny światowej w Polsce jest kompletnie nieznane – tłumaczył poseł Mularczyk.

– Musimy jednoznacznie ocenić takie zachowania izraelskich polityków i pokazywać, że są wobec nas wrogie. Nie możemy ich akceptować, ponieważ mimo różnych sporów politycznych są one niedopuszczalne. Zaprasza się gości do domu, którzy później obrażają gospodarzy. W naszym kręgu kulturowym i cywilizacyjnym jest to rzecz niewyobrażalna. Dzisiaj wszyscy otwieramy oczy na zachowania Żydów. Ze zdumieniem obserwujemy jak się zachowują. Może różne zachowaniami na świecie dotyczące Żydów są reakcją na ich arogancję? W tej arogancji nie uwzględnia się partnerów, z którymi prowadzi się dialog. Musimy z tego wyciągnąć wnioski, ale nasza postawa i reakcja musi być bardzo chłodna i przemyślana. Nie mogą to być zachowania emocjonalne. Wiemy z kim gramy. Wiemy, o co chodzi – tłumaczył Mularczyk, dodając, że w tym wszystkim chodzi o pieniądze.

– Żydzi otrzymali od Niemców ponad 35 miliardów dolarów w wyniku prowadzenia różnych akcji odszkodowawczych. Polacy otrzymali niecałe dwa miliardy euro. Są to kwoty nieporównywalne. To wszystko pokazuje, że chodzi o pieniądze. Żydzi otrzymali bardzo dużo pieniędzy od Niemiec i nadal je dostają. Uznali, że teraz czas na nas. Żydzi chcą od Polski wyciągnąć pieniądze. Ale nasza sytuacja jest kompletnie inna. Polska nie da sobie nic narzucić, ani nie pozwoli nic od siebie wyciągnąć. Nie damy się traktować w sposób przedmiotowy. Żydzi będą musieli to zrozumieć – podsumował poseł.

Więcej:
https://wpolityce.pl/polityka/435094-mularczyk-zydzi-chca-od-polski-wyciagnac-pieniadze

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!