Wiadomości

Mularczyk: Temat reparacji od Niemiec nie jest zamknięty

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Nie ma żadnego dokumentu prawnego, na podstawie którego Polska zrzekła się reparacji ze strony Niemiec” – powiedział w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” poseł Arkadiusz Mularczyk, szef parlamentarnego zespołu odszkodowawczego i reparacyjnego w poprzedniej kadencji Sejmu.

– ie ma żadnego dokumentu prawnego na podstawie którego Polska zrzekła się reparacji ze strony Niemiec. Natomiast, oczywiście, trzeba przyjąć, że ta dyskusja, która obecnie toczy się w Niemczech, jest dyskusją nową. Jej nie było przez ostatnie 20-30 lat. Niemcy uznali temat za zamknięty, ale tak nie jest — powiedział Mularczyk w opublikowanej w środę rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.

Według Mularczyka, kilka lat temu wyśmiewano się jeszcze z naszych postulatów zarówno w Polsce, jaki w Niemczech.

– A dzisiaj spotyka się to z normalną, poważną debatą. Jesteśmy na początku drogi, która nie będzie krótka. Ale jestem przekonany, że nasza konsekwencja już przynosi pewne efekty i przyniesie je także w przyszłości — dodał.

Poseł Arkadiusz Mularczyk poinformował, że prace nad raportem Zespołu ds. Oszacowania Wysokości Odszkodowań Należnych Polsce od Niemiec za Szkody Wyrządzone w trakcie II Wojny Światowej dobiegły końca.

– Czekamy na odpowiedni moment z jego publikacją — powiedział Mularczyk.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!