Wiadomości

Mularczyk: „Min. Czaputowicz nie przygotował się najlepiej do wizyty w Berlinie.”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Minister Czputowicz nie dość dobrze przygotował się do tej wizyty. Nie zapoznał się z całokształtem nie tylko debaty w Polsce (o reparacjach – red.), ale przede wszystkim z ekspertyzami, które znajdują się w zespole parlamentarnym. Ten temat mógł być postawiony jednoznacznie i bardziej ostro – stwierdził poseł Arkadiusz Mularczyk w rozmowie z Markiem Pyzą w telewizji wPolsce.pl

Poseł odniósł się także do relacji niemieckich mediów, które wychwalają prof. Czaputowicza i sugerują, że temat reparacji „nie istnieje”.

Widać też, że media niemieckie próbują nadinterpretować lub przekłamywać tę wizytę. Z relacji polskich mediów nie wynika, by minister Czaputowicz kwestionował prawo Polski do reparacji. Powiedzmy sobie jasno. Na dzień dzisiejszy państwo polskie nie jest gotowa na takie działania. Nie mamy dokładnych szacunków strat wojennych – zauważył Arkadiusz Mularczyk, który jest przekonany, że rozmowy z Niemcami, to kwestia decyzji politycznej.

Bądźmy poważni, to jest decyzja o charakterze politycznym.(…) Chcę podkreślić jednoznacznie: to od decyzji politycznych władz Prawa i Sprawiedliwości i w konsekwencji rządu zjednoczonej prawicy, będzie zależał czas i moment wystąpienia z wnioskiem o reparacje – podkreślił Mularczyk.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!