Wiadomości

Mularczyk: Będzie reakcja polskiego rządu wobec skandalu w Ravensbrück

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

MSZ będzie interweniować w sprawie skandalu, do którego doszło w niedzielę w Ravensbrück. Wiceminister Arkadiusz Mularczyk ma poruszyć ten temat podczas wizyty w Berlinie.

– Żadne osoby, które chcą upamiętnić zamordowanych Polaków w Ravensbrück nie powinny być dyskryminowane i oczekujemy oficjalnego stanowiska w tej sprawie – stwierdził wiceszef MSZ Arkadiusz Mularczyk.

Przypomnijmy, że podczas uroczystości z okazji 78. rocznicy wyzwolenia KL Ravensbrück doszło do skandalu. Niemieccy organizatorzy uroczystości nie wpuścili delegacji z Polski. Chodzi o przedstawicieli Związku Żołnierzy NSZ ze Szczecina. Organizatorzy odmówili im wstępu na uroczystości. Wezwano policję, która otoczyła Polaków.

– Co roku przyjeżdżają delegacje z całej Polski. Tak jak zwykle, przyjechali też przedstawiciele Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych ze Szczecina. Przyjechali z polskimi flagami i nie zostali wpuszczeni na miejsce uroczystości. Otoczyła ich policja – mówił w rozmowie z wPolityce.pl Tomasz Duklanowski z Radia Szczecin, który był na miejscu interwencji niemieckiej policji.

– Organizatorzy obchodów przekonywali, że mają do tego prawo i nie tłumaczyli dlaczego podjęli taką decyzję – twierdzi Duklanowski. Dziennikarz informuje też o fakcie wpuszczenia na teren uroczystości przedstawicieli skrajnie lewicowej organizacji. – Wpuszczeni zostali jednak przedstawiciele Antify, którzy mieli ze sobą symbole LGBT oraz banery i flagi ze swoimi emblematami. W tym wypadku niemiecka policja nie interweniowała – mówił Duklanowski w rozmowie z wPolityce.pl.

Czytaj też:

Skandal na uroczystościach w KL Ravensbrück! „Nie zostali wpuszczeni z polskimi flagami”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!