Wiadomości

MSZ: “Sprawa sędziego Szymona Marciniaka i kłamliwego donosu na niego, to niebywały skandal”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sprawa sędziego Szymona Marciniaka i kłamliwego donosu na niego, to niebywały skandal – ocenił w piątek wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Paweł Jabłoński. Zachęcał też polityków różnych opcji politycznych do podpisania listu skierowanego do UEFA „podkreślającego szacunek dla profesjonalizmu sędziego Marciniaka”.

„Próbuje się zniszczyć człowieka za to, że pojawił się w miejscu, gdzie jakaś radykalna organizacja chce, żeby się ludzie nie pojawiali. No niestety pełne kłamliwych stwierdzeń są te donosy, ale takie kłamstwa mają dużą siłę” – powiedział Jabłoński w nagraniu opublikowanym na Twitterze. Dodał, że minister sportu Kamil Bortniczuk „wysyła do UEFA pismo z wyjaśnieniem tej sprawy”.

– Ale myślę, że powinniśmy, żeby to wzmocnić, zrobić coś jeszcze. Zrobić coś, co w polskiej polityce zdarza się bardzo rzadko. Ale, to akurat nie jest sprawa polityczna. I tutaj myślę, że pomimo tych różnic, które między nami są, które będą dalej, to możemy zrobić to razem – powiedział Jabłoński.

Dołączył krótki list, który w piątek około godziny 12-13 ma zostać wysłany do UEFA. – Zapraszam wszystkich polityków: z Prawa i Sprawiedliwości, z Platformy, z PSL-u, z partii Szymona Hołowni, z Konfederacji, z Lewicy, zwłaszcza z Lewicy, bo niestety to lewicowa organizacja zaczęła tę aferę – podpiszmy się pod tym wszyscy. To jest tekst bardzo neutralny, apolityczny, podkreślający nasz szacunek dla profesjonalizmu sędziego Marciniaka – powiedział wiceszef MSZ.

Czytaj też:

Szymon Marciniak wydał oświadczenie: „Zawsze odcinam się od przejawów rasizmu i antysemityzmu i braku tolerancji”

/i.pl, twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!