Polska Wiadomości

MSWIA informuje, że “małżeństwa homoseksualne” nie wywołują żadnych skutków prawnych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal nczas.com MSWiA odniosło się do artykułu prasowego dotyczącego Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce, który ukazał się w dzisiejszej „Rzeczpospolitej”. „Kościół” ten błogosławi związki lesbijek, homoseksualistów, biseksów i zmiennopłciowców.

„Wyjaśniamy, że związki małżeńskie zawarte w Reformowanym Kościele Katolickim nie wywołują żadnych skutków cywilno-prawnych” – podkreślono w komunikacie.

„Nie można ich uznać za ślub cywilny na gruncie polskiego prawa – nie ma ustawy, a także umowy między Rządem RP a Reformowanym Kościołem Katolickim, która by na to pozwalała” – dodano.

„Rzeczpospolita” w poniedziałkowym wydaniu przypomina, że Reformowany Kościół Katolicki to najnowsza wspólnota uznana przez państwo. W styczniu została wpisana do prowadzonego przez MSWiA rejestru kościołów i innych związków wyznaniowych.

Według gazety, Reformowany Kościół Katolicki jest „prawdopodobnie jedyną denominacją chrześcijańską, błogosławiącą małżeństwa jednopłciowe”.

„W dodatku trzeba uznać go za konserwatywny, bo jego nauczanie mieści się w nurcie starokatolicyzmu. Odrzuca reformację i przyjmuje wiarę Kościoła pierwszego tysiąclecia. Choć nie zgadza się z Kościołem rzymskokatolickim w kwestii prymatu papieskiego, szanuje papieży, jako biskupów Rzymu” – czytamy.

Co wy na to?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!