Polska Wiadomości

Alternatywa dla Niemiec wzywa do usunięcia Turcji z NATO

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal dzienniknarodowy.pl wiceprzewodnicząca Alternatywy dla Niemiec (AfD) Beatrix von Storch potępiła rząd turecki za otwarcie granic z Grecją, domagając się usunięcia kraju z Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Posłanka do Bundestagu skomentowała sytuację na granicy greckiej, na krórej zgromadziły się tysiące migrantów, w wywiadzie dla Breitbart London, stwierdzając że rząd prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana popełnił „akt agresji”, otwierając granicę.

– Po pierwsze, jakie jest nasze podejście do tej sytuacji? Jesteśmy z Grecją. Myślę, że to jest sedno. Musimy wzmocnić grecką granicę i policję graniczną. Powinniśmy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc im utrzymać granicę – powiedziała von Storch.

Na temat działań prezydenta Erdogana, Niemka oświadczyła:

– Proponuje akt agresji. To walka kraju islamskiego z małym chrześcijańskim państwem. On zrobił to celowo. Używa migrantów jako broni.

– To jest w naszym podstawowym programie. Zamieściliśmy w nim fragment, który mówi, że Turcja nie powinna być członkiem NATO. Turcja stoi w sprzeczności z naszymi wszystkimi interesami narodowymi i interesami społeczeństw zachodnich – powiedziała. – Erdogan nie działa jako członek, działa jak zagrożenie i przeciwnik sojuszu NATO.

Zgadzacie się z tym postulatem?
Źródło:dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!