Wiadomości

Może stołeczni radni upamiętnią śp. Wojciecha Diduszko nazwaniem ulicy jego imieniem?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Warszawscy radni Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej złożyli interpelację do prezydenta Rafała Trzaskowskiego, w której domagają się upamiętnienia „ulicznej opozycji” od grudnia 2015 r., która „protestowała przeciwko łamaniu prawa w Polsce” na ulicach Warszawy. Chcą stworzenia „stałego programu badawczego” oraz wystawy w jednym ze stołecznych muzeów upamiętniającej te wydarzenia. „Zabrali pieniądze z bonifikat i w taki sposób chcą ją (wystawę – dop. red.) wydatkować” – napisał na Twitterze Sebastian Kaleta, radny PiS.

Jeden z użytkowników Twittera opublikował pismo do prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego, w którym stołeczni radni chcą utworzenia stałej wystawy muzealnej poświęconej „walkom” opozycji przeciwko zmianom i reformom rządowym od 2015 r.

„Od 15 grudnia 2015 r. Polki i Polacy czynnie protestują przeciwko łamaniu prawa w Polsce” – piszą radni w interpelacji do nowego prezydenta stolicy. „W tym okresie powstało wiele stowarzyszeń, ale też organizacji nieformalnych, przy czym wszystkie określają się wspólnie mianem »Opozycja uliczna«. W ciągu trzech lat działalności tych organizacji powstało wiele zdjęć, filmów, przypinek, banerów, transparentów, koszulek, naklejek, wlepek, dzięki którym uczestnicy demonstracji i członkowie ww. organizacji identyfikują się i mają poczucie wspólnoty” – uzasadniają radni PO i .N.

Po czym wnoszą o utworzenie specjalnej ekspozycji w jednym z warszawskich muzeów oraz prowadzenia „stałego programu badawczego jej dokonań”.

Pomysł radnych skomentował Sebastian Kaleta, warszawski radny PiS. Nawiązał do ubiegłotygodniowej decyzji rady – w której większość ma KO – na mocy której bonifikaty przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości obniżono z 98 proc. do maksimum 60 proc.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!