Wiadomości

Most pontonowy prawdopodobnie będzie gotowy we wtorek

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Żołnierze z Dęblina dotarli już do Warszawy w miejsce, w którym budowany będzie most pontonowy. Najprawdopodobniej konstrukcja zostanie spięta we wtorek. Do Płocka skierowanych zostanie 10 cystern z wodą pitną” – poinformował szef MON Mariusz Błaszczak.

Wcześniej Błaszczak poinformował, że w budowę mostu pontonowego na Wiśle, na którym umieszczony zostanie rurociąg, zaangażowanych ma być ok. 170 żołnierzy oraz 80 jednostek sprzętu. Chodzi o żołnierzy 1. Pułku drogowo-mostowego z Dęblina oraz transport mostów z batalionu z Chełmna.

Przedstawiciele wojska, straży pożarnej, władz państwowych i samorząowych, a także Wód Polskich przeprowadzili w piątek rekonesans nad Wisłą, w związku z przygotowaniami do budowy awaryjnego rurociągu, którym będą tłoczone ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni ścieków „Czajka”, znajdującej się na prawym brzegu rzeki.

– Kwestie inżynieryjne, obliczeniowe, są szalenie istotne. Będziemy chcieli, żeby jak najsprawniej ten proces stworzenia rurociągu, którym będą przepompowywane ścieki do oczyszczalni „Czajka” został przeprowadzony – powiedział szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

/twittter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!