Wiadomości

Morawiecki zapowiedział zdecydowane działania wobec sprawców ataków na punkty szczepień

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej premier Morawiecki zapowiedział zdecydowane działania wobec sprawców ataków na punkty szczepień. W nocy do tego typu zdarzenia doszło w Zamościu.

Szef polskiego rządu wziął udział w briefingu prasowego dot. zwiększania bezpieczeństwa na polskich drogach z udziałem Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka. Podczas swojego wystąpienia premier odniósł się do nocnego incydentu w Zamościu, gdzie nieznani sprawcy podpalili miejscowy sanepid oraz zaatakowali punkt szczepień.

– Tej nocy znów doszło do bandyckiego aktu. W Zamościu podpalono budynek sanepidu i punkt szczepień. (…) Nie będzie żadnej tolerancji, będziemy ścigać wszystkie przypadki tego typu – zapowiedział Morawiecki.

Premier przekonywał do zaszczepienia się przeciwko COVID-19.

– Szczepienia są zaporą przed COVID-19, przed czwartą falą. Obecnie przebiegają wolniej. Infrastruktura, która jest utrzymywana, jest potrzebna po to, by ludzie z powrotem zainteresowali się programem szczepień – powiedział.

– Mamy zabezpieczone monitoringi i prowadzimy bardzo intensywne czynności zmierzające do spersonalizowania, ustalenia i zatrzymania tego niezwykle bulwersującego, bandyckiego ataku – powiedział z kolei gen. insp. Jarosław Szymczyk.

W sobotę antyszczepionkowcy zaatakowali szczepionkobus stojący na bulwarze w Gdyni. Na miejsce musiała przyjechać policja, bo medycy nie czuli się bezpiecznie.

Z koeli w niedzielę 25 lipca po południu w jednym z punktów szczepień w Grodzisku Mazowieckim doszło do awantury pomiędzy grupą osób, która chciała wejść do placówki, a jej pracownikami. Musiała interweniować policja, która zatrzymała dwie osoby.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!