Wiadomości

Morawiecki: Zaapelowałem o jak najszybszą certyfikację szczepionek

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zaapelowałem do Europejskiej Agencji Leków i jak najszybszą certyfikację szczepionek przeciw COVID-19 – powiedział w piątek na konferencji po szczycie UE premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że apel poparło wielu przywódcy państw UE.

– Zaapelowałem, aby Europejska Agencja Leków jak najszybciej przystąpiła do kwestii certyfikacji pierwszych dostępnych szczepionek – powiedział Morawiecki. Dodał, że jego apel poparło “wielu przywódców unijnych”.

Jak powiedział, na unijnym szczycie rozmowy na temat gospodarki “przeplatały się z wcześniejszą jeszcze debatą dotycząca COVID-19”.

– Muszę przyznać, że trochę nie rozumiem, dlaczego Europejska Agencja Leków zajmie się tym 29 grudnia dopiero, dlaczego nie może tydzień wcześniej, dwa tygodnie wcześniej. Każdy tydzień się tutaj liczy, każdy tydzień to ogromne ludzkie straty, nowe zachorowania, ogromne straty również dla gospodarki – mówił premier.

Morawiecki zadeklarował „wiarę w to, że ten wynegocjowany budżet europejski wraz z funduszem odbudowy i program szczepienia doprowadzi do tego, że wiosną nastąpi szybkie odbicie gospodarki”.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!