Wiadomości

Morawiecki: Nie przymierzamy się do zmian w „500 plus”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Nie przymierzamy się do zmian w »500 plus«. Program działa świetnie. Jeździmy po Polsce i widzimy, jak jest odbierany” – powiedział w wywiadzie dla piątkowego „Super Expressu” premier Mateusz Morawiecki.

„Nikt nie wierzył, że nie tylko zostanie wdrożony, ale że jego finansowanie będzie możliwe dzięki walce z mafiami VAT. A to się udało” – podkreślił premier w rozmowie z „SE”.

Morawiecki był również zapytany, czy rozwinięcie mody na kupowanie polskich produktów może się udać. „Ja kocham to, co polskie. Serio. I bardzo się cieszę, że 2/3 produktów dostępnych na stacjach Orlen ma kod kreskowy zaczynający się od liczby 590, czyli »Made in Poland«” – zaznaczył szef rządu.

„Patriotyzm gospodarczy to jeden z zasadniczych elementów naszej polityki” – powiedział. Zdaniem premiera „warto kupować polskie produkty nie tylko dlatego, że są wysokiej jakości, ale także dlatego, że w ten sposób wspieramy tworzenie miejsc pracy w Polsce”. „O sile i wartości polskiej marki świadczy to, że coraz skuteczniej podbija rynki na całym świecie, z czego jestem dumny” – dodał.

Morawiecki zaznaczył, że „setki polskich firm rozwijają swoje skrzydła dzięki wsparciu ze strony Polskiego Funduszu Rozwoju”. „Od dwóch lat przedsiębiorczy Polacy mogą liczyć na przedsiębiorcze państwo” – dodał w rozmowie z „SE”.

Premier był również pytany o tzw. piątkę Morawieckiego, czyli pięć projektów rządowych zapowiedzianych przez szefa rządu na konwencji PiS w kwietniu oraz o projekt ustawy o tzw. matczynych emeryturach.

„Wszystkie pięć projektów, które przedstawiłem, było budowanych właśnie na bazie naszych rozmów z Polakami, na ich oczekiwaniach” – zapewnił premier. Dodał, że „zarówno wyprawka szkolna, jak i inwestycje w lokalne drogi to programy, które bardzo interesują ludzi”. „Na lokalną infrastrukturę drogową przeznaczymy rekordową sumę 5 mld zł” – podkreślił.

„Porównajmy to do tego, co nasi poprzednicy z Platformy i PSL robili dla tych ludzi. Oni te 5 mld na drogi wydali przez osiem lat! A my te środki chcemy wydatkować przez najbliższe 12-18 miesięcy” – mówił w wywiadzie premier.

Przypomniał, że rząd realizuje również „projekty dodatkowe i ZUS-owskie czy wielki projekt dla seniorów »Dostępność Plus«”. „Gwarancje emerytury dla mam co najmniej czworga dzieci zaczną obowiązywać w przyszłym roku” – zapewnił premier.

/TVP Parlament?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!