Wiadomości

Morawiecki: Nie ma planów dotyczących repolonizacji mediów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie ma dzisiaj konkretnych planów dotyczących repolonizacji mediów w Polsce – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że narodowość mediów ma znaczenie, a obiektywność mediów jest fundamentem demokracji.

Premier w sobotę w radiu RMF FM był pytany, czy rząd ma plany repolonizacji mediów. – Nie ma dzisiaj takich konkretnych planów. Ale rzeczywiście ubolewamy, nad tym, że przez 30 lat III Rzeczpospolitej jesteśmy dzisiaj w takiej sytuacji, że ogromna większość mediów jest w rękach zagranicznych – powiedział premier.

Zdaniem Morawieckiego Francuzi, Niemcy, Włosi, poważne państwa w Europie zachodniej „na pewno byłyby bardzo niezadowolone z takiej sytuacji”.

– Tymczasem narodowość mediów ma również znaczenie. Są media, które zachowują się bardziej w porządku, ale są też takie, które ewidentnie mają ten czynnik narodowości gdzieś z tyłu głowy. I w tym przypadku na pewno należy się zastanawiać, dlaczego tak jest, dlaczego tak się stało – tłumaczył premier.

Szef rządu podkreślił, że obiektywność mediów jest fundamentem demokracji. – Zwracam uwagę na to, że uczciwość mediów, obiektywność mediów jest fundamentem demokracji. Ja bardzo lubię być krytykowany, ale to szaleństwo, które dzieje się w niektórych mediach (…) jest godne ubolewania – powiedział. Dodał, że „na ten moment nie mamy takich planów żadnych” odnośnie repolonizacji mediów.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!