Wiadomości

Morawiecki: Kupimy w najszybszym możliwym terminie maksymalną liczbę dawek szczepionki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kupimy w najszybszym możliwym terminie maksymalną liczbę dawek szczepionki, oczywiście w relacji do liczby naszej ludności – napisał premier Mateusz Morawiecki na Facebooku.

„Od wielu dni walki z pandemią niewiele było takich, jak ten wczorajszy. Świat obiegła informacja dająca nadzieję, że w perspektywie kilku miesięcy będziemy dysponować skuteczną szczepionką przeciwko koronawirusowi. Od pewnego czasu przygotowujemy system dystrybucji oraz realizacji szczepień” – napisał premier, dodając, że we wtorek rozmawiał z prezes Dorotą Hryniewiecką-Firlej z firmy Pfizer.

„Zależy nam, żeby jej firma jak najszybciej wyprodukowała i dostarczyła szczepionki w liczbie dawek wystarczającej dla całej naszej populacji. I o tym też rozmawiałem z panią prezes” – podkreślił.

Szef rządu zapewnił, że w sprawie szczepionki rozmawiał także z wysokim przedstawicielem Pfizer z USA.

„Polska od początku jest obecna w europejskim mechanizmie zakupowym szczepionki, a umowa UE z firmą Pfizer zostanie podpisana przez Komisję Europejską dosłownie na dniach. W ten sposób zagwarantowane zostanie dostarczenie 300 mln dawek szczepionki do wszystkich państw UE, w tym do Polski” – napisał premier.

„Kupimy w najszybszym możliwym terminie maksymalną liczbę dawek szczepionki, oczywiście w relacji do liczby naszej ludności. W pierwszej kolejności chcemy zaszczepić naszych wspaniałych medyków, służby mundurowe i osoby starsze. A wkrótce potem – mam nadzieję – wracamy do normalności” – przekonywał.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!