Wiadomości

Morawiecki: Gdybyśmy chcieli zrezygnować z polityki klimatycznej UE byłoby to jednoznaczne z wyjściem z Unii Europejskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Brutalna polityka klimatyczna Unii Europejskiej, prowadząca do tego, że znowu koszty uprawnień do emisji CO2 oscylują dla jednej tony wokół 100 euro, prowadzi do tego, że energetyka węglowa nie będzie opłacalna. A ponieważ polityka klimatyczna UE jest rdzeniem polityki gospodarczej całej UE i wszyscy, którzy znają się na UE, wiedzą, że gdybyśmy sobie chcieli wyjść z polityki klimatycznej, tak po prostu zrezygnować z polityki klimatycznej UE, byłoby to jednoznaczne z wyjściem z Unii Europejskiej de facto – mówił na “Elektryfikacja podcast Jakuba Wiecha” premier Mateusz Morawiecki.

– W związku z tym, ci, którzy tak mówią, radykałowie, z jednej czy drugiej strony, albo świadomie, albo nie świadomie chcą nas wepchnąć w narracje poleksitu. Ja nie dam się wepchnąć w narrację Poleksitu i wolę manewrować między tymi skałami, czasami ostrymi wystającymi skałami ponad wody. I co nam się do tej pory całkiem nieźle udaje, niż dać się wpuścić w taką pułapkę” – stwierdził Morawiecki.

Został on następnie zapytany o zniesienie ustawą dyrektywy ETS – To nie jest możliwe w planie europejskim. To proponują ci, którzy albo nie mają wiedzy, albo mają po prostu złą wolę w tej kwestii – stwierdził premier Morawiecki.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!